O nas
Mamy ponad 10 lat doświadczenia
Przychodnia weterynaryjna PUPIL Piastów istnieje od 2011 roku a została założona przez lek.wet. Martę Ambroziak Doğru. W 2018 powstała filia przychodni w Michałowicach. Spotkacie się Państwo u nas z miłym i życzliwym podejściem do zwierząt w każdym wieku. Staramy się minimalizować stres Waszych pupili podczas wizyt w przychodni Jesteśmy doświadczonym, zaangażowanym i stale szkolącym się zespołem lekarzy. Dla Państwa wygody współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie ortopedii, stomatologii, kardiologii czy okulistyki. Możecie Państwo u nas wykonać szereg badań laboratoryjnych (krew,mocz,kał) a także USG/RTG/EKG/Echo serca, endoskopię czy badanie słuchu. Przychodnia w Piastowie dysponuje szpitalem oraz hotelem dla kotów.
Hodowla kotów norweskich leśnych
Hodowla kotów norweskich leśnych PUPIL, będąca własnością lek.wet. Marty Ambroziak Dogru została założona w 2005 roku z miłości i pasji do kotów tej rasy. Hodowla jest zarejestrowana w klubie PFA, zrzeszonym w federacji FIFE oraz w klubie PZF, zrzeszonym w federacji WCF. Jesteśmy również członkiem klubu Cat Club NFO zrzeszającego hodowców i miłośników kotów norweskich leśnych.
W tej chwili w hodowli są 4 hodowlane kotki, 1 hodowlany kocur oraz 3 kastraty.
Kotki mają mioty raz w roku, nie częściej.
Koty pod początku hodowli mieszkają w przystosowanym do życia z kotami domu z osiatkowanym balkonem i zabezpieczonymi oknami.
Wszystkie koty są, zawsze były i będą pełnoprawnymi członkami rodziny.
Pytania i odpowiedzi
P: Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Jak się Państwo zdecydujecie na adoptowanie czy kupienie szczeniaka lub kociaka nie pędźcie z nim od razu do przychodni, chyba, że coś mu dolega. Poobserwujcie go kilka dni domu tak, aby móc lekarzowi na pierwszej wizycie odpowiedzieć na pytania jak się maluch zachowuje w domu, czy ma apetyt, co je, czy kał/mocz są prawidłowe, czy nie wymiotuje i czy się nigdzie nie drapie. Jak lekarz będzie miał odpowiedzi na te i inne pytania będzie mógł lepiej pomóc Państwa pupilowi i Państwu.
P: Jak przebiega pierwsza wizyta?
Pierwsza wizyta zwykle rozpoczyna się od obszernego wywiadu, skąd pochodzi Państwa kociak/ szczeniak, od kiedy u Państwa przebywa, jak się zachowuje, co je. Zakładamy kartę w komputerze i książeczkę, jeśli dotychczas nie została wydana. Oglądamy Państwa pupila, sprawdzamy zęby, sierść, uszy, potwierdzamy płeć. Jeśli jest wszystko w porządku wyznaczamy kalendarz szczepień, odrobaczeń oraz profilaktyki przeciwpchelnej czy przeciwkleszczowej. Jeśli coś niepokojącego się dzieje, zaczynamy leczenie.
P: Jak wybrać konsultację u odpowiedniej osoby z zespołu?
Jeśli Państwa pies lub kot kaszle, kicha, ma biegunkę, kuleje czy się drapie zawsze w pierwszej kolejności udajecie się Państwo do swojego lekarza prowadzącego, który zbierze od Państwa wywiad oraz zbada zwierzę. Większość przypadków chorób nie wymaga kierowania do specjalisty a jedynie badań dodatkowych, wykonywanych przez Państwa lekarza (badanie krwi, kału czy np wymaz ze skóry,ucha). Są jednak sytuacje, które wymagają konsultacji. W przypadku przewlekłej biegunki czy wymiotów należy wykonać badanie usg jamy brzusznej, zdjęcia rtg (czasem także z kontrastem) czy endoskopię. W przypadku nawracającego lub przewlekłego kaszlu należy wykonać echo serca, zdjęcia RTG klatki piersiowej czy endoskopię. Proszę jednak pamiętać, że zawsze do lekarza specjalisty skieruje Państwa pupila lekarz prowadzący.